Dlaczego warto mieć prawnika? - Prawo i prawnicy

Czasami każdy potrzebuje prawnika, czy obrońcę w sądzie. Bez znaczenia, czy jesteśmy niewinni, czy nie. Dlatego dobrze jest szukać: adwokat rybnik i wybrać dobrą dla nas kancelarię.

Prawo do obrony w praktyce

Każdy ma prawo do obrony, tak stanowi litera prawa. Jednak co to oznacza w

Dlaczego warto mieć prawnika? - Prawo i prawnicy adwokat rybnik
praktyce? Mniej więcej tyle co umożliwia oskarżonemu stawić się na rozprawie i przedstawić przed sądem dowody działające na jego korzyść w danej sprawie.

W Polsce dostajemy obrońcę z urzędu, czyli po prostu pracownika sądu, który będzie ans bronił, jeżeli nie zgłosimy odpowiednio wcześniej swojego prawnika. Niestety koszty sądowe, które i tak już są spore, a do tego jeszcze osobna płatność dla adwokata może przerosnąć nie jeden budżet.


Dlaczego warto mieć swojego prawnika?

W dzisiejszych czasach lepiej mieć swojego prawnika, zwłaszcza prowadząc swoją działalność. Ilość przepisów stanowiących o obowiązkach prowadzącego swoją działalność jest tak duża, że łatwo się w nich zgubić. Do tego dochodzą jeszcze opłaty i rozliczenia z ZUS i Urzędem Skarbowym.

Prawnik jest niezbędny przy tworzeniu i poprawkach w umowach zawieranych z klientami, tworzeniu regulaminów, poradach prawnych w kwestii problemów np. z reklamacją. Jego pomoc jest nieoceniona, a koszty kar i ewentualnych strat związanych z naszą nieznajomością prawa prawdopodobnie przekroczą koszty profesjonalnej pomocy prawnej.


Z Wikipedii: Prawo konstytucyjne- źródła

Podstawowym aktem prawnym określającym ustrój państwa jest konstytucja; jej postanowienia znajdują rozwinięcie w szeregu ustaw. Najczęściej konstytucja ma postać jednego aktu prawnego, może mieć też kształt kilku aktów tej samej rangi (stan taki istniał w Polsce od września 1992 r. do wejścia w życie obecnej Konstytucji z 1997 r.). Innym przykładem jest ustrój Wielkiej Brytanii, w której porządku prawnym nie ma jednolitego aktu tej rangi, zaś treść konstytucji można wywieść z szeregu aktów prawnych powstałych na przestrzeni wieków (np. Wielkiej Karty Swobód z 1215 r., Act of Settlement z 1701 r.).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_konstytucyjne